بررسی آسانسور و تاریخچه آن و نصب، راه اندازي و طراحي آسانسور

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت ادنوکارسینوما📜پاورپوینت بخش پنجم روش مالتی پلکس OFDM📜پاورپوینت بخش ششم عوارض کانال (تداخل نمونه ها،نویز،فیدینگ) آنالیز خطا،کدینگ کانال📜پاورپوینت تغذيه نوزاد از 6 تا 24 ماهگی📜پاورپوینت اموردارويي دربرنامه پزشك خانواده📜پاورپوینت معماری ارگانیک و مفهوم آن📜پاورپوینت هرم سلسله مراتب نیازهای مازلو📜پاورپوینت مهارتهای مقابله با استرس و روش های کاهش📜پاورپوینت خشم در بچه ها و کودکان📜پاورپوینت در مورد نظارت بر عملكرد مديران📜پاورپوینت روش های فعال یاددهی و یادگیری📜پاورپوینت نانوتكنولوژي (فناوري برتر قرن بيست ويك) و كاربردهاي آن در صنايع مختلف📜پاورپوینت امنيت سيستم قدرت📜پاورپوینت IAS 21 اثرات تغییر در نرخ های ارز خارجی📜پاورپوینت ذخایر، بدهیهای احتمالی و داراییهای احتمالی مطابق با استاندارد بین المللی📜پاورپوینت كودهاي عالي گياهان سبز📜پاورپوینت استانداردهاي امدادي در بلايا و حوادث غير مترقبه📜پاورپوینت کارگاه علمی پيشگيري از كم تحركي در دانش آموزان استان اصفهان📜پاورپوینت رسیدن به سن تکلیف و وظایف کلی خاص دوران بلوغ📜پاورپوینت کارگاه ارزشیابی و بهسازی کارکنان دولت
بررسی آسانسور و تاریخچه آن و نصب, راه اندازي و طراحي آسانسور|30012916|spv

فهرست مطالب

عنوان صفحه

خلاصه ي گزارش كارآموزي

فصل اول

تاريخچه‌ي شركت

آسانسور و تاريخچة آن

تاريخچه آسانسور در ايران

فصل دوم

اصول عملكرد آسانسور

نيازها و سلايق کودکان در طراحي آسانسور

سيستم محرکه آسانسورهاي سريع

آسانسور چي خاطره اي كه كم كم ازنگاه ها محو مي شود

تحليل عملکرد پرده گوش و ناراحتي فشار گوش براي آسانسورهاي فوق سريع

نكاتي پيرامون نصب آسانسورهاي هتل

گزارش كارآموزي

انواع آسانسورها به 2 نوع كششي و هيدروليكي تقسيم مي گردند كه نوع كششي داراي كادر وزنه و تجهيزات جانبي مي‌باشد هنگامي كه كابين و وزنه‌ي تعادل در مقابل هم قرار مي‌گيرند بايد با نصف ظرفيت بالانس شود. درها به دو نوع اتوماتيك و نيمه اتوماتيك تقسيم مي‌گردند.

اتوماتيك : سانترال يا تلسكوپي هم ناميده مي‌شوند و درهايي هستند كه از وسط باز مي‌شوند. همچنين درهايي كه به سمت چپ يا به سمت راست باز مي‌شوند (چپ بازشو يا راست باز شو) نيز اتوماتيك‌اند اما نيمه اتوماتيك درهايي هستند كه از داخل نيز داراي حفاظي مي‌باشند مثل درهاي جمع شو كه به درهاي يخچالي هم معروفند (بازشو در پارگرد دارند)

انواع موتورهاي مرسوم در بازار شامل اكلمپ 5/5 كيلو وات، مونتاتري 5/5 كيلووات آلبرتوساتي (هرسه از ايتاليا) شيندلر از آلمان و اسپانيا و نوا MJT، جكو، و آكار تركيه مي‌باشند.

فصل اول

تاريخچه شركت

تاريخچه شركت

اين شركت در تاريخ 11/7/79 تحت عنوان فروش، نصب و راه اندازي طراحي آسانسور و پله برقي و بالابر به شماره‌ي ثبت 176121 با مسئوليت محدود به ثبت رسيده است و در تاريخ 16/11/81 افتخار عضوين در سنديكاي آسانسور و پله برقي را داشته و در سال 83 موفق به اخذ پروانه‌ي طراحي مونتاژ از وزارت صنايع و معادن استان تهران گرديده و همچنان يكي از شركتهاي كارآمد در عرصه‌ي آسانسور فعاليت مي‌كند و همچنين رزومه‌اي از كارهاي اين شركت به صورت :

1 پروژه ارغوان واقع در خيابان اشرفي اصفهاني متعلق به شركت بازار مصالح شهرداري تهران 4 دستگاه 10 توقف.

2 پروژه 190 D وابسته به بنياد تعاون مسكن وزارت نيرو و بيت رهبري واقع در ميني سيتي شهرك قائم 3 دستگاه 12 توقف.

3 پروژه سپهر 1 و 2 متعلق به شركت مجتمع خانه سازي رزمنده واقع در ميني سيتي شهرك شهيد محلاني 4 دستگاه 6 توقف.

4 ساختمان متعلق به موسسه ميثاق بصيرت واقع در ميدان نبوت 7 توقف.

5 12 دستگاه آسانسور متعلق به ساختمان سازمان حج زيارت.

6 كارخانه ريسندگي الياف هامون واقع در زنجان آسانسور 2 تن 6 توقف.

7 پروژه بانك مركزي اراك.

8 پروژه سيلوي خرم آباد 60 متري.

9 پروژه فروشگاه شهروند شهر ري وابسته به شهرداري 2 دستگاه باربر 2 تن و يكدستگاه پانوراما (كابين شيشه‌اي 16 نفره سيستم VVVF)

مخترع آسانسور

ا

از منارهاي بلند کليساهاي قرون وسطي چنين برمي آيد که معماران و سازندگان بنا از صدها سال پيش قادر به ساخت بناها و ساختمان هاي بلند بوده اند. اما يک عامل بازدارنده وجود داشت که مانع از ساخت ساختمان هاي بلند به عنوان محل کار يا زندگي مردم مي شد. اين عامل بازدارنده چيزي نبود جز پله. يک مکانيک آمريکايي به نام اليشا گونوذ اتيس، تحولي را در اين زمينه به وجود آورد.

اختراع اتيس بسيار ساده بود. يک چرخ ضامن دار که در صورت پاره شدن طناب، مانع از سقوط کامل اتاقک آسانسور مي شد و اتاقک تنها به اندازه چند پا با فشار مي افتاد. او اختراع خود را در سال ۱۸۵۴ ميلادي در نمايشگاه نيويورک به نمايش گذاشت. اختراع او سرآغاز استفاده از آسانسورهاي بي خطر بود.